wpisz/usuń wpis

MO [2017.11.13]
Program zebrań Koła, jesień 2017 / zima 2018

5.10 - Michał Olczak, sprawy kołowe, wspomnienie z lata 2017, informacja o listopadowej wycieczce szkoleniowej

12.10 - Jaga i Krzysztof Kubiakowie, Maramuresz, Bukowina, Siedmiogród

19.10 - Andrzej Huczko, "A w dole Swanecja: Gruzja 2017"

26.10 - Joanna i Jarosław Przygodowie, Islandia z Grenlandią

2.11 - Dzień Zaduszny

9-12.11 - wycieczka szkoleniowa Śląsk Cieszyński

16.11 - Waldemar Ufnalski, Ze Strasburga do Carcassonne

23.11 - Spotkanie pospływowe Salcia, Mereczanka do Niemna.

30.11 - Maria i Stanisław Antosikowie, Chiny

7.12 - Janusz Szałajski, Ponidzie i 60-lecie SKPB

14.12 - opłatek

11.01 - Marek Mazur, Pomiędzy Wyspami Papui-Nowej Gwinei

18.01 - Janusz Szałajski, Armenia
MO [2017.11.03]

Fotorelacja z trzeciego dnia 10 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona.
Festiwal B_166 _int
Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017
SZCZEGÓŁY

Zakończenie X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk
poniedziałek, 15 maja 2017


Festiwal B_126 _int

X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” przeszła już do historii. Niezapomniane wrażenia przyniosły koncerty w Busku–Zdroju oraz Nowym Korczynie. Wydarzenie odbyło się w dniach 12–14 maja 2017r.Festiwal upamiętnia postać Wojtka Belona, barda Ponidzia, twórcy Wolnej Grupy Bukowina i wiecznego wędrowca. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem wszystkich, którym bliska jest piosenka poetycka, poezja śpiewana, piosenka autorska oraz turystyczna. Wydarzeniu towarzyszył XXI Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK.W piatek 12 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się koncert konkursowy. Wzięło w nim udział 10 uczestników: zespół "Ostatnia Paczka" z Warki, Piotr Rogala z Polańczyka, Grzegorz Grunwald z Dębskiej Kuźni, Maciej Jóźwik z Kielc, Dariusz Rączka z Zespołem z Warki, Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK" z Przeworska, Jednoosobowa Formacja Artystyczna Grześ z Warszawy, zespół "Na Szlaku" z Chorzowa, Wojciech Socha z Kunowa, zespół "Bez Hałasu" z Kędzierzyna Koźla.W Jury zasiedli: Adam Ziemianin, dziennikarz, poeta i autor tekstów, Dariusz Czarny, muzyk, gitarzysta, wokalista i kompozytor z kręgu poezji śpiewanej, Mariola Żak, animator kultury w BSCK oraz Leszek Ślusarski, muzyk, kompozytor, gitarzysta jazzowy i dziennikarz radiowy.Jedym z gości na tegorocznym festiwalu była Elżbieta Dzikowska. Po zakończeniu koncertu konkursowego rozpoczął się wieczór autorski słynnej podróżniczki i dziennikarki, która napisała wiele książek o swoich podróżach, w tym także o Ponidziu.

Piątkowy wieczór zakończyło spotkanie integracyjne przy ławeczce Wojtka Belona, przed budynkiem domu kultury w Busku – Zdroju. Na małej scence, w luźnej atmosferze grali i śpiewali artyści biorący udział w festiwalowym konkursie. Wśród dźwięków muzyki i przy poczęstunku publiczność mogła porozmawiać z artystami i wspólnie pośpiewać.W sobotę do Krainy Łagodności zabrał wszystkich zespół "U studni", który wystąpił w malowniczej scenerii zabytkowej synagogi nad Nidą w Nowym Korczynie. Program artystyczny zespołu oparty jest na tekstach członków zespołu oraz poety Adama Ziemianina. Artysta od lat związany z tą grupą, sam także wystąpił na scenie prezentując kilka ze swych wierszy.

Dalszą część wieczoru umiliła muzyka zespołów biorących udział w Festiwalu.Trzeci i zarazem ostatni dzień Festiwalu był czasem przyznania nagród oraz koncertu laureatów. Komisja konkursowa przyznała:Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Waldemara Sikorę Burmistrza Miasta i Gminy Busko - Zdrój oraz statuetkę "Wiecznego Wędrowca" Wojtka Belona ufundowaną przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury zespołowi "Bez Hałasu" z Kędzierzyna Koźla.I Nagrodę ufundowaną przy wsparciu finansowym Starosty Buskiego zespołowi "Ostatni Paczka" z Warki.II Nagrodę ufundowaną przy wsparciu finansowym Stanisława Bisztygi, Przyjaciela Festiwalu zespołowi wokalnemu "Na Szlaku" z Chorzowa.

III Nagrodę ufundowaną przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury ex aequo zespołowi Piosenki Poetyckiej "JAK" z Przeworska oraz Grzegorzowi Grunwaldowi z Dębskiej Kuźni.Została przyznana także nagroda publiczności, a głosowanie przeprowadzono 12 maja podczas koncertu konkursowego.

Nagrodę publiczności ufundowaną przy wsparciu finansowym Stanisława Bisztygi otrzymał zespół "Ostatnia Paczka".Nagroda internautów trafiła w ręce Piotra Rogali.Imprezę zwieńczył Koncert Gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku była jedna z najbardziej utalentowanych polskich artystek, ostatniej dekady - Ania Dąbrowska.

Niedzielne koncerty dostarczyły widzom niezapomnianych emocji i zakończyły X Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina".
Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017

Koncert zespołu "U studni" Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk
poniedziałek, 08 maja 2017


U_studniJeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów
dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI”.
Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017

10 Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk
wtorek, 02 maja 2017

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na
10 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL im. WOJTKA BELONA
w dniach 12-14 maja 2017 r.

12 maja
godz. 17:00 Koncert konkursowy
godz. 18.30 „Moje Ponidzie” Elżbieta Dzikowska
godz. 20:00 Ławeczka Belona - spotkanie integracyjne
13 maja
godz. 12:00 Spływ kajakowy Wiślica-Nowy Korczyn
godz. 19:00 Koncert Synagoga Nowy Korczyn
14 maja
godz. 16:00 Rozstrzygnięcie konkursów
godz. 18:00 Koncert Gwiazdy Festiwalu - "Ania Dąbrowska"
/Sala widowiskowa BSCK, cena biletu 30 zł/
Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017

X Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj Zabrzmi Bukowina" Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła
piątek, 20 stycznia 2017

Wszystkich, którym bliska jest piosenka poetycka, poezja śpiewana, piosenka autorska oraz turystyczna, informujemy o możliwości zaprezentowania swoich utworów podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”, 12-14 maja 2017 r.
Więcej informacji w regulaminie:

- REGULAMIN -


Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do dnia 3 marca 2017 r. na adres Organizatora:

Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Al. Mickiewicza 22,
28-100 Busko-Zdrój
MO [2017.10.27]
Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach oraz Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza 27 października 2017 r. o godzinie 17.00 do Centrum Edukacyjnego ";Szklany Dom" na promocję książki Ireneusza Pietraszka Komendant „Gryf” i jego żołnierze dokumentującej losy partyzantów – żołnierzy podziemia niepodległościowego walczących pod dowództwem Pawła Stępnia „Gryfa” na terenie Kielecczyzny.

Książka "Komendant GRYF i jego żołnierze", której Wojewódzki Dom Kultury jest wydawcą, to efekt 12 lat drobiazgowej, pionierskiej w wielu obszarach pracy naukowej Ireneusza Pietraszka. Publikacja ta stanowi bardzo ważny przyczynek do zbadania działalności partyzanckiej naszego regionu. Jest to tematyka wciąż niedostatecznie opracowana. Wiele kart historii jest wciąż nieodkrytych w Świętokrzyskim - i właśnie Ireneusz Pietraszek postanowił zgłębić tajemnicę jednej z nich. 12 lat kwerend, poszukiwania źródeł i bezpośrednich relacji pokolenia niestety już od nas odchodzącego, opowieści ludzi, którzy byli naocznymi świadkami przedstawionych w książce historii, zaskutkowało powstaniem rzeczy nowatorskiej, ciekawej i istotnej na rynku wydawniczym. Pracy, która być może nie wyczerpuje całości zagadnienia, ale na pewno jest wartościowym wstępem do dalszych, pogłębionych badań.

1-komendant-Gryf-

Zapraszamy
Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" - Dworek Stefana Żeromskiego
Ciekoty 76, 26-001 Masłów
Telefon: 41 3112128
e-mail: knowakowska@maslow.pl
www.szklanydom.maslow.pl
MO [2017.09.12]
Kalendarz imprez w 2017 roku.

- 28-29 stycznia, Zjazd Kół Przewodnickich, Skarżysko-Kamienna

- 6 kwietnia, Jajko Wielkanocne

- 12-14 maja, LXI Rajd Świętokrzyski razem z Kielcami, Ponidzie-Nowy Korczyn

- 10-11 czerwca, 50-lecia Klubu Turystycznego Elektryków „STYKI”,które będą miały miejsce w Polewiczu k. Wilgi. Zaproszenie dla SKPŚ


- 14-18 czerwca, spływ na Boże Ciało, Wda

- 22-23 lipce, Jodełka, nad Warkoczem

- 28 lipca- 7 sierpnia, letni spływ kajakowy Salcia-Mereczanka - Niemen, Litwa

- 12-15 sierpnia, spływ kajakowy, Sapina

- 2 września, śpiewanki u Bolka, Prace Duże

- 9-12 listopada, wycieczka szkoleniowa, Grn. Śląsk, Opolskie z Raciborzem, Zaolzie

- 14 grudnia, opłatek